Třída 2. G si jako cíl svého dvoudenního turisticko-sportovního výletu zvolila kemp v Sedmihorkách u Turnova. Trochu adrenalinu panovalo ohledně návaznosti spojů Arrivy a Českých drah a i množství nehlášených skupin, které se neobtěžovaly zajistit si skrze formulář on-line místa a které zkoušely míru trpělivosti průvodčích. My jsme byli naopak pochváleni za vzorně připravené formuláře.

Ubytovali jsme se, poobědvali z vlastních zásob i ve fast foodu v kempu a po dvanácté vyrazili na necelých 20 km (Sedmihorky – Hrubá Skála – Čertoryje – Vyskeř – Kacanovy – Sedmihorky). Počasí nám přálo, většinou bylo pod mrakem, na Hrubé Skále a Vyskeři jsme se občerstvili a nebýt krátké, ale intenzivní průtrže mračen nedaleko hradu Valdštejn, kde jsme promokli skoro na kost, byl pěší výlet ok. Někteří poté sušili namoklé spacáky, ručníky a v jednom případě i obráceně položenou plachtu na stan. Večer se žáci intenzivně věnovali karetním hrám a na rozdíl od některých jiných přítomných tříd byli večer a v noci v klidu.

Druhý den jsme po snídani a sbalení stanů vyrazili na vlak do Turnova, resp. Malé Skály. Zde jsme měli u firmy Maloskalsko zamluvené kánoe a koloběžky. Vše včetně přípravy, úschovy bagáže a komunikace proběhlo na výbornou, musíme jen chválit. I když jsme identickou část výletu absolvovali loni, rádi jsme si ji zopakovali. Za dvě a půl hodiny jsme po skupinkách dopluli do Dolánek (letos podstatně sušší než o rok dříve), občerstvili se v bufetu u parkoviště a za dalších 40 minut v pekelném vedru jsme byli opět v Malé Skále; zpocení, unavení, ale vytrénovaní na cykloturistický týden ve třetím ročníku.