Po 3. kole 18. ročníku má letošní Přírodovědná liga 41 účastníků, z toho 31 v kategorii Junior. Z účastníků Přírodovědné ligy se celkem 11 soutěžících zúčastnilo i soutěže Přírodovědný klokan (týká se pouze tříd tercie, kvarty, kvinty, sexty, 1 .G a 2. G) a jsou tak zahrnuti i do pořadí nové soutěže Přírodovědný dvojboj. Do této soutěže mohou být zahrnuti i další účastníci Přírodovědného klokana, pokud se v dalších kolech připojí k Přírodovědné lize.

Limit pro účast na Exkurzi Přírodovědné ligy 2022 je 200 bodů, tuto metu již pokořilo 21 soutěžících z toho 15 v kategorii Junior, v tabulce jsou vyznačeni kurzívou.

Hranice pro získání titulu úspěšného řešitele je 350 bodů, do finále postoupí 15 soutěžících s nejvyšším bodovým ziskem, kteří tuto hranici zdolají. Už v následujícím 4. kole by několik soutěžících mohlo tuto hranici zdolat.

V případě bodové rovnosti je podle pravidel Přírodovědné ligy výše umístěn soutěžící z nižšího ročníku.

V závorce za jménem každého soutěžícího je uvedeno jeho pořadí po 2. kole (je tak možné snáze sledovat posuny v pořadí).

Absolutní pořadí Přírodovědné ligy:

PořadíJménoTřídaBody

1.Kryštof Vitvar (1. )kvinta302
2.Tereza Kyselová (2.)kvinta290
3.Jiří Matouš (6.)3.G277
4.Martin Kalenský (5.)sekunda276
5.Tereza Tegelová (4.)tercie273
6.Veronika Janků (10.)kvarta265
7.Matěj Choutka (8.)sexta265
8.Jan Morávek (11.)2.G264
9.Filip Špicar (13. – 14.)sekunda260
10.Ondřej Kosina (9.)prima258
11.Monika Kyselová (3.)prima257
12.Eliška Horáková (7.)prima251
13.Daniel Polášek (16.)sekunda250
14.Michal Dočekal (12.)sekunda237
15.Eliška Poláková (19.)kvinta232
16.Kateřina Hylmarová (13. – 14.)sekunda226
17.Johana Rosová (13.)sekunda216
18.Nikola Holubová (18.)kvarta216
19.Vojtěch Bajer (23.)prima203
20.Matěj Krejčí (27.)tercie201
21.Martin Dočekal (22.)tercie200
22.Matyáš Martinec (24.)kvarta198
23.Veronika Bajerová (26.)tercie197
24.Antonín Šolc (25.)prima194
25.Mariana Horáková (20.)tercie194
26.Tereza Dyntrová (21.)kvarta182
27.Jan Kapucián (30.)prima159
28.Jana Jeřábková (34.)sekunda150
29.Petr Mádlík (17.)2.G148
30.Matyáš Vitvar (32.)tercie98
31.Anna Říhová (28.)kvarta94
32.Matěj Kracík (29.)kvarta88
33.Antonín Novák (35.)sekunda85
34.Žaneta Prausová (41.)tercie84
35.Hana Vajglová (31.)kvarta80
36.Erik Pfeifer (33.)kvinta75
37.Ludvík Novák (40.)prima62
38.Šimon Vitvar (36.)prima58
39.Štěpán Kracík (37.)sekunda58
40.Stanislav Novák (38.)septima56
41.František Hörst1.G55

Kategorie Junior Přírodovědné ligy (prima až kvarta):

PořadíJménoTřídaBody

1.Martin Kalenský (3.)sekunda276
2.Tereza Tegelová (2.)tercie273
3.Veronika Janků (6.)kvarta265
4.Filip Špicar (8. – 9.)sekunda260
5.Ondřej Kosina (5.)prima258
6.Monika Kyselová (1.)prima257
7.Eliška Horáková (4.)prima251
8.Daniel Polášek (11.)sekunda250
9.Michal Dočekal (7.)sekunda237
10.Kateřina Hylmarová (8. – 9.)sekunda226
11.Johana Rosová (10.)sekunda216
12.Nikola Holubová (12.)kvarta216
13.Vojtěch Bajer (16.)prima203
14.Matěj Krejčí (20.)tercie201
15.Martin Dočekal (15.)tercie200
16.Matyáš Martinec (17.)kvarta198
17.Veronika Bajerová (19.)tercie197
18.Antonín Šolc (18.)prima194
19.Mariana Horáková (13.)tercie194
20.Tereza Dyntrová (14.)kvarta182
21.Jan Kapucián (23.)prima159
22.Jana Jeřábková (26.)sekunda150
23.Matyáš Vitvar (25.)tercie98
24.Anna Říhová (21.)kvarta94
25.Matěj Kracík (22.)kvarta88
26.Antonín Novák (27.)sekunda85
27.Žaneta Prausová (31.)tercie84
28.Hana Vajglová (24.)kvarta80
29.Ludvík Novák (30.)prima62
30.Šimon Vitvar (28.)prima58
31.Štěpán Kracík (29.)sekunda58

Přírodovědný dvojboj (tercie, kvarta, kvinta, sexta, 1. G, 2. G):

V Přírodovědném dvojboji se  sčítají body za soutěž Přírodovědný klokan (násobené koeficientem 5) a za základní část Přírodovědné ligy (1. až 5. kolo a Dlouhodobá praktická úloha). K dosavadním bodům tak budou ještě připočteny body za 4. – 5. kolo a Dlouhodobou praktickou úlohu PL.

PořadíJménoTřídaBody za KlokanaBody za PLCelkem
1.Kryštof Vitvar (1.)kvinta445302747
2.Matěj Choutka (3.)sexta350265615
3.Veronika Janků (5.)kvarta285265550
4.Jan Morávek (6.)2.G285264549
5.Matyáš Martinec (4.)kvarta345198543
6.Tereza Kyselová (8.)kvinta245290535
7.Petr Mádlík (2.)2.G380148528
8.Nikola Holubová (9.)kvarta270216486
9.Matěj Kracík (7.)kvarta35588443
10.Erik Pfeifer (10.)kvinta22575300
11.František Hörst (11.)1.G17555230