Milí studenti a příznivci výtvarné výchovy,

vítáme Vás na stránkách předmětu výtvarná výchova!

Co bychom si přáli

Naším cílem je, aby hodiny výtvarné výchovy rozvíjely tvořivost a kreativitu žáků a umožnily jim projevit se svobodně a originálně. Pokud je výtvarná tvorba jakéhokoli druhu vaším koníčkem, určitě se budeme snažit individuálně se vám věnovat a vaše zájmy cíleně během celého studia na naší škole podporovat.

V letošním roce je situace nás všech nečekaně složitější, než by si kdo ještě před rokem pomyslel. I proto si letos místo vybraných peněz základní vybavení pro svoji tvorbu pořídí z hygienických důvodů každý individuálně. Přáli bychom si ale, aby vás kreslení, malování i dějiny umění přesto bavily úplně stejně nebo i více, protože právě ve změnách hledali vždycky umělci nejlepší příležitost originálně se vyjádřit a přijít na něco nového a geniálního.

Co se u nás naučíte

Dozvíte se něco o perspektivě a získáte základy studijní kresby. Vyzkoušíte si různé techniky malby, grafiky a prostorového vytváření. V rámci výuky všichni projdete kursem Základy keramiky v naší keramické dílně. Budete se podílet na výzdobě školy, navštívíte s námi některé zajímavé výstavy a o dalších se něco dozvíte. Možná se zúčastníte i exkurse . Během vašeho celého studia společně probereme dějiny výtvarného umění až do současnosti. V minulých letech byla učebna VV nově vybavena počítačem a dataprojektorem, tak že výuka dějin umění s kvalitními a aktuálními obrazovými ukázkami probíraných je jistě zajímavější, než v loňských letech.

V letošním školním roce připravujeme projektový den „My a znamení zvěrokruhu“. Tomuto zajímavému tématu se budeme věnovat už od září a vše vyvrcholí v polovině listopadu výstavou prostorových objektů a výtvarných prací. Dojde na interaktivní práce k dotvoření na chodbách školy i na pohybové performance na téma „ Živly“ vždy v úterý během listopadu a prosince na chodbě školy. Z akcí bude pořízena video nahrávka a následně poběží na TV v 1. patře školy video projekce. Budeme spolupracovat s ostatními předmětovými komisemi, akce v rámci projektového dne potrvá do konce prosince.

Věříme, že se na hodiny výtvarné výchovy už těšíte, my ano!!!!!

Přejeme Vám úspěšný a kreativní vstup do nového školního roku 2020/21 🙂

Probírané dějiny umění v kostce si můžete stáhnout z mých stránek www.vv-kk.webnode.cz

Časová dotace hodin – týdně

I., II., – 2 vyučovací hodiny

III., IV., V, VI. – 1 vyučovací hodina

Těší se na na vás- PaedDr. Kateřina Krausová a Mgr. Vendula Brendlová

Vyučující

PaedDr. Kateřina Krausová (KRA)-předseda PK

Mgr. Vendula Brendlová