V minulém týdnu se třídy osmiletého i čtyřletého gymnázia společně se zástupkyněmi pedagogické školy vydaly na třídenní zájezd do hlavního města Německa – Berlína.

Berlín je také zároveň největším městem této země a o památky a krásná místa zde není nouze.

Ve středu 1.6. jsme v 6 hodin ráno odjížděli autobusem od školy, po dlouhé cestě, která trvala okolo 6 hodin jsme dorazili na naší první zastávku – Checkpoint Charlie, která připomíná nepřátelské postavení americké a sovětské armády. Dále jsme pokračovali k Braniborské bráně ( Brandenburger Tor), Památníku obětem holocaustu (Berlin – Holocaust-Mahnmal) a na Postupimské náměstí ( Potsdamer Platz), kde jsme žasli nad rozmanitými a velkolepými budovami. Odpoledne jsme zamířili k Pamětnímu kostelu císaře Viléma (Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche) a měli možnost poznat místní obchodní domy.

Ve čtvrtek 2.6. jsme hned brzy ráno navštívili Říšský sněm (Reichstag) a prohlédli si skleněnou kupoli této stavby. Prošli jsme se po Muzejním ostrově, který je jednou z památek UNESCO, a také po slavné ulici Unter Den Linden. Nemohli jsme vynechat ani plavbu po řece Sprévě. Následně jsme se přesunuli na Alexanderplatz, na kterém se tyčí vysoká televizní věž (Berliner Fernsehturm) a jsou zde k vidění Světové hodiny (Weltzeituhr).

Poslední den, tedy v pátek 3.6. nás čekala prohlídka zámeckého parku Sanssouci v Postupimi, kterou nám zpříjemnilo krásné slunečné počasí. Jako předposlední místo jsme navštívili Olympijský stadion z roku 1936 (bohužel nás nepustili na vnitřní prohlídku z důvodu chystaného koncertu skupiny Rammstein). A naši třídenní cestu jsme zakončili v zajímavém muzeu špionáže (Deutsches Spionagemuseum), kde jsme si vyzkoušeli spoustu zábavných aktivit.

Poté už nás čekala pouze cesta domů, kterou jsme obohatili společným zpěvem…

Nicol Honců, 2.A