Ve středu 23. 3. 2022 se na Zemědělské akademii a gymnáziu v Hořicích konalo okresní kolo Fyzikální olympiády v kategoriích E a F. Mezi přesilou domácích borců se naši tři zástupci rozhodně neztratili a vybojovali pozoruhodná umístění.

V kategorii E obsadil Matyáš Martinec z kvarty vynikající 3. místo, s odstupem pouhého 1 bodu na 2. místo. Na 5. místě pak skončila Veronika Janků z téže třídy. Oba splnili kritéria úspěšného řešitele a postupují do krajského kola, které proběhne 21. 4. v Hradci Králové.

Ještě lépe si vedl v kategorii F Adam Hetfleisch z tercie, který své soupeře doslova převálcoval a obsadil 1. místo. V této kategorii je okresní kolo kolem nejvyšším, pro příští rok je Adam velkým příslibem a jistě za rok zabojuje o krajské kolo ve vyšší kategorii.

Naše skromná tříčlenná výprava tak „medailovou bilancí“ 1 – 0 – 1 vyrovnala náš výsledek z loňského okresního kola. A to jsme letos ještě ve Fyzikální olympiádě neřekli poslední slovo. K úspěšnému řešení školního kola a tím k postupu rovnou do krajského kola se blíží hned několik soutěžících v kategoriích C a D a naši nejmladší olympionici ze sekundy pak aktuálně bojují v kategorii G (tam je školní kolo v našem okrese kolem nejvyšším). O dalším fyzikálním dění vás budeme informovat.

RNDr. Josef Křeček