Po 3. kole Přírodovědné ligy je i nadále v čele pořadí 18. ročníku této soutěže Kryštof Vitvar z kvinty, vítěz posledních dvou soutěžních ročníků. V závěsu za ním se však drží Tereza Kyselová, rovněž z kvinty a na 3. místo průběžného pořadí se propracoval Jiří Matouš ze 3. G. V čele pořadí kategorie Junior je Martin Kalenský ze sekundy, následován Terezou Tegelovou z tercie a Veronikou Janků z kvarty. Už 21 soutěžících překonalo bodový limit 200 bodů pro účast na exkurzi Přírodovědné ligy 2022. Zda bude tato exkurze skutečně do České televize v Praze, je v současné nejisté situaci tak trochu „ve hvězdách“. Exkurze do ČT jsou totiž z důvodu koronavirové epidemie pozastaveny od března 2020 do současnosti. Uvidíme, v nejhorším případě je možné zajistit náhradní program. Limit 350 bodů pro získání titulu úspěšného řešitele zatím sice odolává, ale už po 4. kole na něj možná někteří soutěžící dosáhnou.

V soutěži Přírodovědný dvojboj, která je součtem soutěží Přírodovědný klokan a Přírodovědná liga, vede suverénně Kryštof Vitvar před Matějem Choutkou ze sexty. Za touto dvojicí je pořadí velmi vyrovnané, na průběžném 3. místě je nyní Veronika Janků.

Kompletní pořadí Přírodovědné ligy i Přírodovědného dvojboje najdete na https://gymnp.cz/newpl/celkove-poradi-prirodovedne-ligy-a-prirodovedneho-dvojboje-2021-2022-po-3-kole-pl/ .

Už od středy 24. 11. pokračuje Přírodovědná liga 4. kolem s biologickou tématikou. Podíváme se v něm blíže na flóru a faunu Austrálie. A až do 31. 1. 2022 pokračuje také Dlouhodobá praktická úloha.