Podle zveřejněných výsledků krajského kola Astronomické olympiády stejně jako v loňském roce zvítězila v Královéhradeckém kraji v kategorii GH Lucie Šemberová ze sekundy vynikajícím výsledkem 94 bodů ze 100 možných, což je mimochodem 13. nejlepší výsledek v celé ČR. Stala se úspěšnou řešitelkou a už podruhé v řadě postoupila do celostátního kola, které proběhne v květnu v Praze. Blahopřejeme a budeme držet palce! Neztratili se ani další naši zástupci, byť na titul úspěšného řešitele nedosáhli. Třetí příčku v kraji obsadil Mikuláš Kučera z primy, 5. místo jeho spolužák Ondřej Kaván a 11. místo Julie Hylmarová ze sekundy.

V kategorii EF je suverénním vítězem a jedním ze dvou úspěšných řešitelů krajského kola Martin Kalenský z kvarty, pochvalu za snahu zaslouží i jeho spolužáci Michal Dočekal a Eliška Vorlíčková za 7. resp. 11. místo a Jan Kapucián z tercie za 10. místo.

V kategorii CD nebyl v kraji žádný úspěšný řešitel, i zde jsme však o sobě dali vědět a naši zástupci se seřadili mezi 2. – 7. místem v pořadí Veronika Janků, Matyáš Martinec (oba sexta), Nina Šulcová (kvinta), Petr Švorc (2.G), Lucie Foffová, Jolana Ščudlová (obě kvinta).

V kategorii AB soutěžili v kraji pouze dva naši studenti, z nichž byl v krajském kole úspěšnější František Hörst ze 3. G, druhé místo obsadil Jan Morávek ze 4. G. K bodovému limitu úspěšného řešitele bylo sice daleko, nicméně už to, že naše škola je v kraji jediná, která v této kategorii soutěžila, o mnohém svědčí.

Novopacké gymnázium je tak s bilancí tří prvních, dvou druhých a dvou třetích míst letos jednoznačně nejúspěšnější školou Astronomické olympiády v Královéhradeckém kraji a také jedinou, která bude mít zastoupení v celostátním finále. Jak praví klasik: zřejmě slušnej oddíl…

RNDr. Josef Křeček, předmětová komise fyziky