Po sečtení výsledků 5. kola a Dlouhodobé praktické úlohy známe 19 úspěšných řešitelů 18. ročníku Přírodovědné ligy. Nejlepších patnáct z nich postoupilo do finále – tzv. Přírodovědné ligy mistrů, která se uskuteční 15. března.

Finalisty jsou: Kryštof Vitvar (kvinta), Tereza Kyselová (kvinta), Martin Kalenský (sekunda), Tereza Tegelová (tercie), Veronika Janků (kvarta), Ondřej Kosina (prima), Eliška Poláková (kvinta), Kateřina Hylmarová (sekunda), Filip Špicar (sekunda), Jan Morávek (2. G), Matěj Choutka (sexta), Jiří Matouš (3. G), Monika Kyselová (prima), Nikola Holubová (kvarta) a Matyáš Martinec (kvarta).

Úspěšnými řešiteli jsou dále také Michal Dočekal (sekunda), Eliška Horáková (prima), Daniel Polášek (sekunda) a Martin Dočekal (tercie).

Celkem se 18. ročníku Přírodovědné ligy zúčastnilo 41 soutěžících z 9 tříd, z toho 31 v kategorii Junior (prima až kvarta).

Letošní Přírodovědná liga byla zároveň součástí prvního ročníku soutěže Přírodovědný dvojboj, o níž se dočtete v samostatném článku.

Kompletní celkové pořadí Přírodovědné ligy po 5. kole: https://gymnp.cz/newpl/celkove-poradi-18-rocniku-prirodovedne-ligy-po-zakladni-casti-a-konecne-poradi-prirodovedneho-dvojboje-2021-2022/

Výsledky 5. kola a Dlouhodobé praktické úlohy: https://gymnp.cz/ostatni/prirodovedna-liga/reseni/