Kabinet výtvarné výchovy Vás společně s žáky školy zve na podzimní výstavu prací z celoškolského projektu Život ve znamení zvěrokruhu.

Každý z nás se někdy narodil a již od pradávna se lidé všech kultur snažili zjistit společné povahové rysy, zájmovou orientaci i fyzické předpoklady zrozenců určitého měsíce a období. My Evropané máme dvanáct znamení zvěrokruhu, v Číně je to dvanáct znamení zvířat i s prvky pěti živlů. Tak se určité znamení opakuje jen jednou za šedesát let. Indiáni mají třeba totemová zvířata nebo stromy.

 Asi na tom, kdy jsme se narodili něco bude.

Posoudit to můžete sami. Na výstavě výtvarných prací, kterou instalujeme tento týden, je i velký kruh, kde se můžete do svého znamení podepsat. Podívat se na podpisy vašich kamarádů nebo pedagogů a zamyslet se nad tím, jestli jejich povaha odpovídá danému znamení. A jak se dozvíte charakteristiky jednotlivých znamení? Například v 1. patře před učebnou VV je instalována meditační procházka jednotlivými znameními přesně tak, jak jdou v roce za sebou. Zajímavé výtvarné práce i s popisky vám zde představují studentky 2. A . Doplňují je velkoformátové práce primy, kolekce maleb vesmíru i se souhvězdími zvířetníku a hlavové masky a čelenky 1.A. Ty jsou inspirovány jednotlivými živly. Během výstavy se můžeme těšit i na módní přehlídku, kdy nám je autorky osobně předvedou. Performance se na chodbách školy bude odehrávat i v režii třídy 3. A. Můžete se těšit na tanec ve stylu ohně, vzduchu, vody a země. Na tuto událost vás předem upozorníme, protože to bude stát za to.

Fota tetování žáků kvinty, sítě s dotazníky a vtipnými odpověďmi žáků i učitelů, malby drahých kamenů souvisejících s jednotlivými znameními, dílka žáků sexty, velkoformátoví bohové planet, ruce s propletenci znamení a ascendentu, malba na sklo starou římskou technikou eglomisé, prostorové objekty charakterizující živly a další a další….

A hlavně povídání o tom, jaký kdo z nás je, kdy se narodil a zda to má na něj a na jeho blízké nějaký vliv. Zamyšlení nad vlastní osobností a nad tím, co máme společné a v čem se lišíme. To všechno bylo cílem našeho projektu. Do něj se zapojili všichni žáci školy, kteří mají výtvarnou výchovu. Podpořili nás i někteří kolegové v rámci svého vyučovacího předmětu.

Protože projekt stále trvá, budou na chodbách hlavně v 1. a 2. patře přibývat práce, podpisy, dotazníky a objekty minimálně ještě dalších čtrnáct dní. Sama výstava potrvá do konce kalendářního roku a plánovaný je i Projektový den.

Těšíme se, že se vám výstava bude líbit a podaří se vám v jejím průběhu zjistit spoustu zajímavých informací a potěšit oči i duši a možná se i s nějakou spřízněnou duší seznámit a na něco ji pozvat 😊!!!!