Přírodovědný dvojboj je soutěž, která zahrnuje sportovní terminologií řečeno jednu sprinterskou (Přírodovědný klokan) a jednu vytrvalostní (základní část Přírodovědné ligy) disciplínu. Po sečtení bodů za obě soutěže se suverénním vítězem historicky prvního Přírodovědného dvojboje stal Kryštof Vitvar z kvinty. Vyhrál základní část Přírodovědné ligy a v Přírodovědném klokanovi byl nejlepší nejen na škole, ale i v okrese Jičín a obsadil vynikající 4. místo v rámci celého Královéhradeckého kraje.

Nečekaně vyrovnaný byl souboj na 2. – 5. místě. Zatímco vítěz měl v cíli náskok 219 bodů, soutěžící na dalších čtyřech místech se vešli do rozpětí pouhých 24 bodů. Nakonec úspěch kvinty podtrhla druhým místem Tereza Kyselová a ze třetího místa se může radovat Matěj Choutka ze sexty. Jen s malým odstupem pak najdeme na 4. a 5. místě najdeme kvartány Veroniku Janků a Matyáše Martince.

Celkem do obou soutěží – Přírodovědného klokana i Přírodovědné ligy – zasáhlo 11 žáků ze tříd kvarty, kvinty, sexty, 1. G a 2. G.