V úterý 24. října a ve středu 25. října se v Hradci Králové uskutečnilo krajské finále v basketbalu chlapců a dívek. Jak naše dívky, tak i naši chlapci zvítězili v okresním finále a získali tak právo startu v krajském finále. Oba naše týmy pak v kraji obsadily stříbrnou příčku.

    KF chlapců proběhlo 24.10. 2023 v tělocvičně Sokola Pražské předměstí v Hradci Králové. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Naši chlapci nejprve porazili Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové 32:25 a potom i Gymnázium Rychnov nad Kněžnou 30:17. Obsadili tak ve skupině první místo a v semifinále narazili na druhý tým z druhé skupiny, kterým bylo Gymnázium Trutnov. Novopačtí borci zvítězili 34:18 a postoupili do finále. V něm se utkali se SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové.

    Až do páté minuty bylo finálové utkání velmi vyrovnané, ale pak nastal moment, který výrazně ovlivnil zbytek utkání. Ondra Cogan při střetu s protihráčem utrpěl vážné zranění kolena (přetržený křížový vaz) a náš tým byl viditelně otřesen. Soupeř toho využil a vypracoval si rozhodující náskok, který si už udržel až do konce utkání. Naši borci nakonec podlehli 16:29 a obsadili v krajském finále druhé místo. Všem chlapcům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

    Reprezentovali: Šimon Fanta (4.G), Ondra Cogan(oktáva), Matěj Kracík, Kvido Sekot a Filip Šulc (všichni sexta), Jiří Kovář (3.G), Kajetán Suk, Martin Plecháč a Vojta Turek (septima).

    O den později se pak v Hradci Králové ve Sportovní hale v Třebši konalo krajské finále dívek. Podle papírových předpokladů si to o první místo měly rozdat Trutnov s Hradcem Králové a naše dívky měly s Rychnovem nad Kněžnou bojovat o bronz. Realita byla ale poněkud jiná. V prvním utkání naše dívky deklasovaly Gymnázium Rychnov nad Kněžnou 44:8 a Gymnázium J.K.Tyla Hradec Králové porazilo Gymnázium Trutnov 45:15.

    Skutečným vyvrcholením potom bylo utkání našich děvčat s Gymnáziem J.K.Tyla Hradec Králové. Utkání bylo vyrovnané od začátku až do konce a naše dívky nakonec podlehly 37:41. V posledním utkání pak novopacká děvčata s přehledem zvítězila nad trutnovským gymnáziem 35:15 a obsadila v krajském finále druhou příčku.

    Děvčatům patří velký dík za bojovný výkon a vzornou reprezentaci naší školy. Reprezentovaly: Charlotte Velichová (4.G), Kateřina Procházková, Ema Šulcová, Lucie Kubánková a Marie Plecháčová (všechny septima), Tereza Kindlová(oktáva), Tereza Dyntrová (sexta) a Tereza Tegelová (kvinta).