Po úspěšných soutěžích Přírodovědný klokan a Energetická olympiáda pokračuje dál i naše vlastní soutěž Přírodovědná liga. Její třetí kolo skončilo v úterý 16. listopadu a vzhledem k onemocnění autorky kola prosím soutěžící o trpělivost, výsledky zatím nejsou k dispozici. Ale už ve středu 24. 11. tu bude kolo čtvrté, biologické, zaměřené na flóru a faunu jednoho zatím nejmenovaného kontinentu. Souběžně s tím až do 31. 1. 2022 probíhá Dlouhodobá praktická úloha, přístroj k měření UV indexu je k dispozici v kabinetě č. 16. Zatím mělo přístroj zapůjčeno cca 20 soutěžících, z toho řešení úlohy zatím zaslali tři.

S výjimkou kategorie B (3.G a septima) se také rozběhla Fyzikální olympiáda ve všech kategoriích. Tady mají soutěžící čas na odevzdání úloh školního kola do 29. 3. 2022 v kategoriích B, C, D a do 23. 2. 2022 v kategoriích E, F.

Ve středu 24. 11. proběhne také online fyzikální soutěž Fyziklání online, kterou pořádá MFF UK. O soutěž projevily na naší škole tři soutěžní týmy: tým sexty, kombinovaný tým septima/oktáva/kvinta a druhý kombinovaný tým kvinta/ 2. G/ 3. G. Tak jim ve středu v podvečerních hodinách držte palce.

RNDr. Josef Křeček