Školní kolo Fyzikální olympiády v mladších kategoriích probíhalo průběžně od října loňského roku a skončilo v pátek 23. února. V kategoriích E (kvarta) a F (tercie) řešili soutěžící šest početních a jednu experimentální úlohu. Podmínkou úspěšného řešení bylo vyřešit úspěšně (tj. alespoň na 5 bodů z 10) minimálně 5 úloh.

V kategorii E jsme letos zaznamenali rekordní počet osmi účastníků a všichni se nakonec stali úspěšnými řešiteli a proto postupují do okresního kola, které se koná 20. března na Zemědělské akademii a gymnáziu v Hořicích. Nejlépe si vedl Michal Dočekal, který úspěšně vyřešil všech 7 úloh a získal v nich úctyhodných 66 bodů ze 70 možných. Druhé místo obsadil Matěj Kracík s šesti úspěšně vyřešenými úlohami a 51 body. Třetím nejúspěšnějším soutěžícím byl Martin Kalenský se 46 body. Dále postoupili i Hana Fialová, Daniel Polášek, Filip Špicar, Lukáš Haken a Antonín Novák.

V kategorii F soutěžil jediný zájemce – Jan Kapucián, který vyřešil úspěšně pět úloh a získal 43 bodů. Také on splnil podmínky pro postup do okresního kola.

V březnu nás tak bude na okresním kole reprezentovat historicky nejpočetnější výprava, která bude hned devítičlenná! Budeme držet palce!