Letošní ročník Přírodovědné ligy má nakonec 44 účastníků, z toho 26 v kategorii Junior. Z účastníků Přírodovědné ligy se celkem 16 soutěžících zúčastnilo i soutěže Přírodovědný klokan (týká se pouze tříd tercie, kvarty, kvinty, sexty, 1 .G a 2. G) a jsou tak zahrnuti i do konečného pořadí 3. ročníku soutěže Přírodovědný dvojboj.

Hranici 350 bodů, nutnou pro získání titulu úspěšného řešitele, zdolalo 13 soutěžících (v kategorii Junior 6), kteří postupují do finále – Přírodovědné ligy mistrů. Ta proběhne v pátek 15. 3. 2024 od 7.55 do 9.35 v učebně č. 14.

Možná nečekaným, ale zaslouženým vítězem základní části Přírodovědné ligy se stal Martin Kalenský z kvarty, který ovládl i pořadí kategorie Junior a Přírodovědný dvojboj. O pouhé dva body zpět je v pořadí Přírodovědné ligy Kryštof Vitvar z oktávy, který bude ve finále útočit na páté vítězství v řadě. Jen další bod zpět je však největší překvapení letošní ligy – Radim Jisl z primy, který je tak největším adeptem na cenu Objev roku. Zdá se, že nás čeká možná nejdramatičtější finále historie.

Druhé místo za Martinem Kalenským vybojoval v Přírodovědném dvojboji Michal Dočekal z kvarty a z pomyslného bronzu se může radovat Veronika Janků ze sexty.

Kompletní výsledky Přírodovědné ligy i Přírodovědného dvojboje najdete na https://gymnp.cz/ostatni/prirodovedna-liga/aktuality-prirodovedna-liga/ .