Ve středu 3. 11. 2021 byly zveřejněny výsledky letošní soutěže Přírodovědný klokan za okres Jičín a za Královéhradecký kraj. V obou kategoriích najdeme tradičně na výrazných pozicích i jména našich žáků.

V mladší kategorii Kadet obsadil Matěj Kracík z kvarty 3. – 5. místo v okrese, jeho spolužák ze třídy Matyáš Martinec 6. místo a Madlen Hanušová z tercie 11. místo. Celkový počet soutěžících v okrese byl 274. Ze statistiky kraje vyplývá, že Matěj Kracík dosáhl 41. – 46. nejlepší výsledek, Matyáš Martinec skončil 52. – 58. a Madlen Hanušová 95. – 102. z 2179 soutěžících.

V kategorii Junior byla pohříchu naše škola jedinou střední školou v okrese, která se Klokana zúčastnila (v porovnání s ostatními okresy kraje to nevyznívá pro Jičínsko právě lichotivě). Celkové pořadí na naší škole je tak současně i pořadím okresním, takže: 1. Kryštof Vitvar (kvinta), 2. Petr Mádlík (2.G), 3. Matěj Choutka (sexta). Počet soutěžících 34.

A to nejlepší nakonec: mezi celkem 573 soutěžícími v Královéhradeckém kraji obsadil Kryštof Vitvar krásné 4. – 6. místo, jediný bod za „bronzovou“ příčkou! Výsledek Petra Mádlíka stačil na velmi pěkné 27. – 29. místo a také Matěj Choutka se vešel do nejlepší padesátky krajského pořadí (47. – 50. místo).

Všem našim úspěšným Klokanům blahopřejeme a děkujeme za dobrou reprezentaci naší školy.