Neskutečně vyrovnaný souboj přinesla první 4 kola a tři mezihry letošní Přírodovědné ligy. První tři soutěžící mají mezi sebou pouze jednobodové odstupy a ještě soutěžící na 5. místě ztrácí na průběžné vedení vcelku zanedbatelných 19 bodů. A tak v jubilejním 20. ročníku soutěže budeme svědky napínavého finiše, který zřejmě rozhodne až finále – tzv. Přírodovědná liga mistrů (předběžně 15. 3. 2024).

Zatím tedy vede vítěz posledních čtyř ročníků soutěže Kryštof Vitvar z oktávy (399 bodů), před Martinem Kalenským z kvarty (398 bodů, současně vede i kategorii Junior a je už prakticky jistým vítězem Přírodovědného dvojboje, v němž se sčítají výsledky Přírodovědné ligy a Přírodovědného klokana). Na třetí příčce je průběžně Veronika Janků ze sexty (397 bodů).

Kompletní pořadí najdete na https://gymnp.cz/newpl/celkove-poradi-prirodovedne-ligy-a-prirodovedneho-dvojboje-2023-2024-po-4-kole-prirodovedne-ligy/ .

Přírodovědná liga přeje všem soutěžícím a příznivcům krásné vánoční svátky a hodně zdraví a štěstí do nového roku. Po zimní přestávce rozehrajeme poslední mezihru 31. ledna 2024 a poslední kolo základní části 7. února 2024.

Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy