Po vyhodnocení výsledků 3. kola Přírodovědné ligy se v čele celkového pořadí usadila nejúspěšnější trojice minulého ročníku – Kryštof Vitvar z primy, Martin Kalenský z kvarty a Veronika Janků ze sexty. To však neznamená žádný nudný a stereotypní průběh soutěže. Velkou senzací jsou primáni, do 11. místa průběžné tabulky najdeme hned pět zástupců naší nejmladší třídy! Patří mezi ně i Radim Jisl, vítěz 3. kola.

Už 15 soutěžících se kvalifikovalo na jarní exkurzi do Techmanie v Plzni, 8 z nich je z kategorie Junior. Celkem má letošní liga 42 účastníků, z kategorie Junior je jich 24. Možná, že po 4. kole už budeme znát první úspěšné řešitele, kteří zdolají limit 350 bodů.

V Přírodovědném dvojboji, v němž se sčítají výsledky Přírodovědného klokana a Přírodovědné ligy, je zatím suverénně v čele loňský vítěz Martin Kalenský, o druhé místo průběžně bojují Michal Dočekal z kvarty a Veronika Janků.

Kompletní výsledky si můžete přečíst na: https://gymnp.cz/newpl/celkove-poradi-prirodovedne-ligy-a-prirodovedneho-dvojboje-2023-2024-po-3-kole-prirodovedne-ligy/

Přírodovědná liga aktuálně pokračuje druhou mezihrou a od středy 22. 11. pak čtvrtým kolem s chemickou tématikou.