Další z celostátních online soutěží proběhla v pátek 24. března. Technologické olympiády, pořádané Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze, se zúčastnilo 603 týmů (1783 soutěžících) z celé republiky, mezi nimi i čtyři tříčlenné týmy z naší školy. Soutěžící řešili celkem 26 soutěžních otázek s časovým limitem 3 hodiny. Při shodném počtu správných odpovědí rozhodoval lepší čas.

I když se nepodařilo zopakovat fenomenální úspěch z podzimní Energetické olympiády (připomeňme si, že tehdy naši septimáni postoupili mezi 25 nejlepších týmů a v celostátním finále obsadili krásné 12. místo), dosažené výsledky nejsou vůbec špatné.

Překvapivě, ale zaslouženě nejlepším týmem z naší školy se stal ten nejmladší – týmu Název (to je opravdu název týmu) ve složení Matyáš Martinec, Petr Polák (oba kvinta) a Eliška Poláková (sexta), který s 16 správnými odpověďmi a časem 2:02:35 hodiny obsadil konečné 138. místo, tedy umístění v horní čtvrtině výsledkové tabulky. Jediná správná odpověď je dělila od umístění v elitní stovce. Stejný počet správných odpovědí, ale horší čas, měl tým septimánů SUPERMAX 10 (Adéla Tauchmanová, Kryštof Vitvar, Matěj Choutka) na 162. místě. Týmy Pakotechna N.P. (Tomáš Janda, Petr Mádlík, Jan Morávek, všichni ze 3.G) a no name (Tereza Kyselová, Ema Grohová, Vojtěch Hodula, všichni ze sexty) se umístily ve čtvrté resp. páté stovce pořadí, nechaly však za sebou řadu soupeřů ze středních odborných technických škol, jimž je daná soutěžní tématika nepochybně bližší než gymnazistům.

Všem našim borcům patří za statečný výkon uznání a poděkování.

RNDr. Josef Křeček, PK fyziky