Po již proběhlých oblastních kolech zamířila soutěž pIšQworky 2023 do další úrovně, tedy ke krajským turnajům. Do nich se v každé kategorii nominoval vždy jeden tým naší školy, jak jsme informovali v předchozím článku.

Nejprve v pondělí 20. listopadu 2023 byl uspořádán na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové krajský turnaj pro kategorii druhého stupně základních škol, kde nás reprezentoval tým Jen jedny brejle ve složení Martin Kalenský (kvarta), Antonín Šolc a Vít Daníček (oba tercie). Celkem o jediné postupové místo do Grandfinále v Brně bojovalo 16 nejlepších týmů našeho kraje. Naši reprezentanti zvládli skupinu a postoupili do vyřazovacích bojů, kde však prohráli s budoucím vítězem turnaje a patří jim tak sdílené 5. – 8. místo. Článek o tomto turnaji na webu soutěže včetně fotografií naleznete pod tímto odkazem:

https://pisqworky.cz/reporty/3198-bagr-u-parezu-rozvalcoval-hradec-kralove-a-odjel-se-zlatem

Hned následující den, v úterý 21. 11. 2023, se na stejném místě uskutečnil krajský turnaj středoškoláků. Tentokrát o jediné postupové místo usilovalo 11 nejlepších týmů kraje. Naše barvy hájil die Irrtümer složený ze studentů 3. G (Jiří Kovář, Jakub Soviar, Jakub Neuwirth, Radek Vojtíšek, Jindřich Horáček), který také postoupil ze skupiny a dostal se až do semifinále, kde prohrál opět s budoucím vítězem turnaje. Náplastí byl tedy boj o bronz, který tým zvládl a zaslouženě si odváží pohár za třetí místo v kraji. Popis turnaje včetně fotografií je pak k dispozici pod následujícím odkazem:

https://pisqworky.cz/reporty/3201-ppska-ovladli-kralovehradecky-kraj-a-neporazeni-postupuji-do-grandfinale

Tomáš Dočekal