Před nedávnem na stránkách školy vyšel článek s výsledky soutěže Matematický klokan v rámci naší školy. Jedinečností této soutěže však je, že výsledky se dále zpracují pro celý okres, kraj i celou republiku. A právě výsledné listiny pro okres Jičín a celý Královéhradecký kraj byly před nedávnem zveřejněny.

Zajímat nás budou jen naši žáci a jejich umístění mezi prvními pěti. Kategorie Benjamín se v jičínském okrese zúčastnilo 711 dětí a náš žák sekundy Michal Dočekal se umístil na druhém místě, sekundánka Eliška Vorlíčková skončila čtvrtá. Kategorie Kadet přilákala 555 žáků a kvartán Matěj Fišera obsadil 5. místo.

Zato ve středoškolské kategorii Junior bojovalo v okrese jen 42 studentů a Kryštof Vitvar z kvinty vyhrál, sextán Matěj Choutka byl čtvrtý a Tereza Kyselová z kvinty pátá.  Prestižní kategorii Student si v jičínském okrese zkusilo 26 studentů a Adéla Podlipná skončila čtvrtá a Tomáš Dyntr pátý. Oba jsou ze septimy.

V rámci vyhodnocení kraje se pouze Michal Dočekal ze sekundy dostal na sdílené třetí místo. Na každé medailové pozici bylo přibližně pět dětí. V celém kraji v kategorii Benjamín soutěžilo 3933 žáků, takže náš reprezentant patří mezi 15 nejlepších v kraji!

PK matematiky