Tuto tradiční soutěž pořádá organizace Mensa sdružující lidi patřící v rozložení IQ mezi horní dvě procenta populace. Letos se do řešení logických úloh zapojilo v celé republice 101 296 žáků.

Soutěžili samozřejmě i studenti naší školy a v průběhu první poloviny října je čekalo základní kolo, jehož výsledky byly právě zveřejněny.

V kategorii druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií nejlépe zabojoval kvartán Martin Kalenský, který postupuje do krajského kola a patří tak mezi 60 nejlepších v kraji z celkového počtu 1869 soutěžících v této kategorii. Další pěkná místa pak patří Antonínu Vitvarovi z primy, který byl lepší než 95 % soupeřů a Elišce Vorlíčkové z kvarty, která byla lepší než 90 % krajských účastníků.

Kategorie středních škol přilákala v našem kraji 1070 soutěžících a hned tři naši zástupci postoupili do krajského kola mezi 60 nejlepších účastníků. Jsou to Barbora Šťastná ze 4. G (21. místo v kraji), Kryštof Vitvar z oktávy (32. místo v kraji) a oktavánka Adéla Tauchmanová (37. místo). Mezi 15 % nejúspěšnějších řešitelů v rámci kraje patří i Veronika Krausová a Matyáš Martinec, oba ze sexty.

Všem účastníkům děkujeme a postupujícím gratulujeme

Za PK matematiky Tomáš Dočekal