Kreativita, odvaha, precisnost, výtvarný nápad a jeho dovedení do výrazné umělecké tvorby. To jsou faktory, které najdeme ve výtvarných pracích našich dvou studentů, a které je také ve dvou výtvarných soutěžích Královéhradeckého kraje posunuly takřka na příčku nejvyšší. 

Ve výtvarné soutěži Evropa 2050, kde měli žáci zobrazit vizi budoucnosti, zabodoval nadaný kreslíř Kryštof Vitvar. Svým historicky nesmrtelným motivem, pojednáním staré Prahy, naprosto ohromil porotu. Jeho lehká linka a zobrazení Chrámu Sv. Mikuláše vedle mimozemšťanů a létajících monster vypadala vlastně nejvíce mimozemsky (dílo si můžete prohlédnout před kabinetem VV). A převážná většina účastníků ze středních uměleckých škol, kde mají v popisu práce mnoho hodin kreslení týdně, nemohla věřit vyspělosti a dokonalosti výtvarné práce našeho Kryštofa.

Stejně šokoval 29. 9. 2022 žák třídy sekundy, Jakub Chmelař. Jako nejmladší účastník soutěže pro Návrh loga X. zimních olympijských her dětí a mládeže překvapil svojí profesionální prací. Jako kdyby logo dělal renomovaný grafik. Logo má švih, nápad, lehkost a drajf a to, že ho dělal celkem „malý“ kluk :-D, to by nikdo nehádal. Na předávání doprovázela Jakuba rodina a náš pan ředitel Pavel Matějovský, a tak se můžete podívat i na fotky z předávání.

Myslím, že o obou oceněných ještě uslyšíme a za komisi výtvarné výchovy i ostatní kolegy srdečně blahopřejeme!!!