Erasmus+ je program financovaný EU, jehož hlavním úkolem je spojovat mladé lidi z různých částí Evropy i celého světa. Skupiny studentů z různých zemí se sjedou na jedno místo, kde spolu vykonávají různé aktivity. My jsme se v rámci našeho projektu vydali do rumunského Curteni. Zde jsme se setkali s výpravami z Rumunska, Bulharska a Severní Makedonie, ale také s hlavním organizátorem Bogdanem a Sandrou, která zajišťovala aktivity.

I když hlavním tématem byla digitální bezpečnost, spíše jsme dělali aktivity spojené s teambuildingem a poznáváním ostatních účastníků. Když projekt zajel do svých kolejí, byl každý den korunován tzv. intercultural night, doslovně přeloženo jako mezikulturní noc. Výprava každé země si připravila svoje ikonická jídla a tance, které pak večer prezentovala. I když prezentace ostatních byly přinejmenším poutavé, česká párty je zastínila všechny. Oslnili jsme je naší polkou a mazurkou, výtečnými chlebíčky, českým pivním klenotem (samozřejmě jen ti plnoletí) a tanečními skills. Přestože večerka byla ve 24:00, český večer trval do brzkého rána a jen tak se na něj nezapomene.

Ačkoliv ubytování bylo dostatečné a místní jídlo jsme jedli spíše jen symbolicky, odjížděli jsme s širokým úsměvem ve tváři, protože hlavní úděl projektu, to jest vytvořit kontakty v jiných zemích, byl splněn a plánujeme vyrazit na dovolenou u moře s našimi bulharskými přáteli.

SEXTA