Po skvělém vítězství našich terciánů v okresním kole Fyzikální olympiády kategorie F a postupu Madlen Hanušové z kvarty do krajského kola kategorie E pokračovalo školní kolo této soutěže v dalších kategoriích. V krajském kole kategorií B, C, D 26. dubna v Hradci Králové bude mít naše škola hned čtyřnásobné zastoupení!

V kategorii B se s nástrahami školního kola vypořádala tradiční účastnice soutěže Adéla Tauchmanová ze septimy, v kategorii C byly úspěšné Tereza Kyselová a Eliška Poláková ze sexty a v kategorii D Veronika Janků z kvinty. Všechna čtyři děvčata již atmosféru krajských kol v různých kategoriích okusila a my budeme držet palce.

A aby toho nebylo málo, úspěšnými řešiteli školního kola v nejmladší kategorii G se stali Ondřej Kosina a Eliška Horáková ze sekundy a budou tak bojovat 25. dubna v okresním kole na domácí půdě. Okresní kolo kategorie G totiž proběhne na naší škole. Také Elišce a Ondrovi budeme přát co nejlepší výsledek.

Celkem už tak máme na naší škole letos 12 účastníků a 10 úspěšných řešitelů školních kol Fyzikální olympiády v 6 kategoriích. Na valné většině středních i základních škol zůstala tato čísla na nule……

RNDr. Josef Křeček, PK fyziky