Okresní finále v basketbale pro žáky 6. a 7. tříd základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií se uskutečnilo ve středu 29. listopadu 2023 ve Sportovním areálu v Jičíně.
Zúčastnilo se ho sedm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Naše děvčata nejprve porazila ZŠ ze Staré Paky, potom ZŠ Husitskou Nová Paka a o vítězství ve skupině se utkala se ZŠ Komenského Nová Paka. Od začátku to vypadalo, že náš tým bez problémů zvítězí. Ještě minutu před koncem dívky vedly o šest bodů, pak ale začaly docházet síly. Přece jenom se projevilo, že dívky celý turnaj odehrály pouze v šesti. Necelé dvě vteřiny před koncem utkání náš celek vedl o koš, soupeř si vzal oddechový čas a šťastnou tříbodovou střelou v poslední sekundě otočil zápas. Znamenalo to, že dívky si místo finálového zápasu zahrály pouze utkání o bronz.
Utkání o třetí místo se pro náš tým od začátku vyvíjelo nepříznivě. Soupeř byl neustále o krok ve předu a vypadalo to, že dívky nakonec obsadí nepopulární čtvrtou příčku. Naštěstí se podařilo v posledních sekundách vstřelit dva důležité koše a tentokrát to znamenalo nejtěsnější výhru pro náš celek. Všem děvčatům, která reprezentovala naši školu, patří obrovský dík za bojovnost a vzornou reprezentaci školy. Reprezentovaly: Eva Coganová, Valerie Sekotová, Aneta Formánková, Adriana Lánská – prima, Agatha Kukučková a Eliška Zajícová – sekunda.