Advent…magický čas čekání a těšení se na Vánoce. I žáci SOŠPg podlehli tomuto kouzlu, které ještě znásobilo nejkrásnější evropské město, Praha.

Ve středu 30. listopadu se studenti a studentky pedagogické školy vydali na předvánoční dobrodružství.  V pražském divadle Broadway se zúčastnili generální zkoušky obnovené premiéry muzikálu Vánoční zázrak. Ten je inspirovaný písněmi Janka Ledeckého, autora známých hitů, jako je Ryba rybě, která patří do stálého repertoáru našeho gymnaziálního sboru.

Bylo velmi zajímavé vidět práci režiséra Radka Balaše i výkony pěvecké a činoherní. Studentky kvitovaly účast mediálně známých tváří, jakými jsou například Robert Urban, Lucie Vondráčková či Aleš Háma.

Po tomto kulturním zážitku byl čas na prohlídku předvánočně naladěných pražských ulic i na ochutnání typických adventních dobrot.

Odpoledne následovala prohlídka Českého muzea hudby a všichni netrpělivě očekávali zlatý hřeb dne – koncert našeho pěveckého sboru Amabile, univerzitního sboru Hope a sboru Academy Of Music. Sbory řídila úspěšná absolventka „novopackého peďáku“ a nyní už studentka Univerzity Karlovy Eva Matějovská.

Amabilky ve svých elegantních černo-bílých kostýmech předvedly naprosto oslnivý a bezchybný výkon a v nádherných barokních prostorách muzea působily jako nadpozemsky krásné víly…Jejich zpěv byl odměněn obřím potleskem.

Pro zpěvačky a posluchače bylo zážitkem být součástí jednoho „vánočního kouzla“, kouzla hudby. Dík samozřejmě patří i korepetitorce sboru MgA. Monice Chmelařové.

Co říci závěrem? Po dlouhém „kulturním půstu“, který způsobil covid, jsme zjistili, že největším zázrakem je hudba, zpěv a hlavně vzájemné sdílení krásných zážitků.

Pojďme a užijme si společně i další adventní čas…

Mgr. Jana Knapová