Vůbec poprvé v historii se tři týmy z naší školy přihlásily do mezinárodní fyzikální soutěže Fyziklání Online. Tuto soutěž pořádá Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze a letos proběhla ve středu 24. listopadu od 17:00 do 20:00 hodin. V této soutěži postupně řeší týmy fyzikální úlohy, po dosažení určitého počtu bodů se jim pak zpřístupní úlohy následující.

Hned naše první účast skončila zajímavými výsledky: tým SUPER MAX, složený ze sextánů (Adéla Tauchmanová, Matěj Choutka, Tobias Škvor, František Nosek, Tomáš Typlt) skončil v kategorii C v konkurenci 215 týmů z 21 zemí na 80. místě, tedy výrazně v horní polovině pořadí a mezi týmy z ČR zaujal velmi kvalitní 23. místo (z celé ČR soutěžilo 58 týmů, takže i zde se hned při své premiéře naši nováčci umístili v horní části tabulky).

Kombinovaný tým Pětiúhelník, složený ze tříd kvinty, 2. G a 3. G (Tereza Kyselová, Eliška Poláková, Petr Mádlík, Tomáš Janda, Jiří Matouš), najdeme ve výsledkové listině kategorie C na 112. místě a mezi českými týmy na 39. pozici. Tento tým měl z našich účastníků nejnižší věkový průměr a tak jde i zde o chvályhodné umístění.

Statečně bojoval i tým Filozofové od Baráčku v kategorii B. Šlo o kombinovaný tým septimy, oktávy a kvinty (Jan Cogan, Jakub Svoboda, Nicolas Lubinski, Martin Satranský, Erik Pfeifer). V konkurenci 265 týmů z 28 zemí patří našim borcům 139. příčka, mezi českými týmy je najdeme na 33. pozici (z ČR soutěžilo 51 týmů).

Všem našim fyzikálním nadšencům děkujeme za dobrou reprezentaci školy. Velmi cenné je to, že většina z nich se chce soutěže zúčastnit i v příštím roce. Po našich úspěšných účastech v Turnaji mladých fyziků, Fyzikální olympiádě, Poháru Becaria a dalších soutěžích tak možná vzniká nová pozoruhodná tradice. Takže: za rok jsme tu zas!