Třetí (biologické) kolo Přírodovědné ligy zajímavě zamíchalo celkovým pořadím. V čele celkového pořadí je stále Martin Kalenský z tercie (308 bodů), ale stejný bodový zisk má i Veronika Janků z kvinty, která 3. kolo vyhrála. S odstupem pouhých čtyř bodů je na 3. místě trojnásobný vítěz ligy Kryštof Vitvar ze septimy. Mezi 27 účastníky 3. kola najdeme i tři nováčky letošního ročníku a počet soutěžících tak vzrostl na 36. Polovina z nich (přesně 18) si již vybojovala účast na exkurzi do firmy inAero s. r. o. v Praze (10. 5. 2023). Řada soutěžící zřejmě překoná v nastávajícím 4. kole, které bude chemické a začíná ve středu 23. 11., limit pro úspěšného řešitele celkového soutěžního ročníku, který je 350 bodů. A někteří to možná zvládnou už po uzávěrce dlouhodobé úlohy (30. 11.).

V Přírodovědném dvojboji nadále suverénně vede Martin Kalenský, na druhém místě zůstává Martin Dočekal z kvarty a na třetí místo se probojovala Eliška Poláková ze sexty.

Kompletní pořadí Přírodovědné ligy i Přírodovědného dvojboje najdete na https://gymnp.cz/newpl/celkove-poradi-prirodovedne-ligy-a-prirodovedneho-dvojboje-2022-2023-po-3-kole-prirodovedne-ligy/ .