K letošnímu Roku české hudby a u příležitosti naší tradiční pěvecké soutěže Novopacký slavíček se kabinet VV rozhodl vyhlásit výtvarnou soutěž. Soutěž se inspirovala právě hudbou českých hudebních skladatelů. Jubileí je právě v letošním roce opravdu hodně, například Bedřich Smetana slaví 200 let od svého narození.

Soutěž měla dvě kategorie, mladší žáky do 11 let a starší od 12 do 15 let. Oslovili jsme žáky a učitele škol v jičínském okrese a do soutěže nám přišlo více než 120 krásných prací ze třinácti škol. Počet prací z každé kategorie u každé účastnické školy přitom nesměl překročit počet šest soutěžních prací. Nakonec bylo velmi těžké vybrat ty nejzajímavější a nejlepší. Tím, že už v účastnických školách prošly přísným předvýběrem, stály za ocenění. Protože to nebylo možné, všechny práce jsme alespoň během pěvecké soutěže Novopacký slavíček vystavili v galerii před učebnou VV, kde se těšily velkému zájmu návštěvníků školy.

Slavnostní předání cen za účasti výherců a jejich pedagogů a pana ředitele školy Mgr. Pavla Matějovského proběhlo 10. 4. 2024 v 10.00 hod. O krásné ceny, které vítězům předaly organizátorky a učitelky VV se postaralo Sdružení rodičů a laskavý sponzor soutěže firma Moje mincovna. Ta vítězům, umístěným v obou kategoriích ve zlatém a stříbrném pásmu, darovala pozlacené pamětní medaile s portrétem Bedřicha Smetany a certifikátem pravosti mincí.

Mockrát tímto oběma dárcům děkujeme!

Jako zástupci školy, která soutěž vyhlašovala, jsme měli také svá želízka v ohni. Z naší školy, Gymnázia a SOŠPg v Nové Pace, se ve zlatém pásmu ve 2. kategorii umístily studentky třídy kvarty Kateřina Fišarová a Jana Jeřábková se svým komiksem Prodaná nevěsta.

Ze stejné třídy ve stříbrném pásmu zabodovala i Barbora Albrechtová s černobílým komiksem. Čestné uznání si odnesl také náš student Filip Špicar.

V přiložené fotogalerii můžete vidět fota ze slavnostního předávání cen vítězům i z výstavy všech prací v galerii před učebnou výtvarné výchovy.