Ve třetích ročnících se na školní výlet nejezdí, protože studenti absolvují v červnu cykloturistický kurz. Tento rok však měla třída septima výjimku, protože její studenti vyhráli letošní mistrovství škol v piškvorkách a jako jedna z odměn byl i poukaz na pobyt v atrakci firmy TEP factor.

Pod vedením Tomáše Dočekala a Michala Malého se třída vydala na cestu vlakem v pondělí 20. 6. 2022, a po kratším pobytu v Praze dorazila autobusem v podvečer do obce Chotilsko, kde se areál TEPfactor nachází a která leží asi 45 kilometrů jihojihozápadně od Prahy.

Po ubytování a skromné, ale dobré večeři se rozproudila výletní pohoda, kterou následoval osvěžující spánek. Ihned po bohaté snídani začal vrchol akce – hra Boyard inspirovaná známou francouzskou soutěží. Třída se rozdělila na pět týmů a každý z nich bojoval o poklad. Vymezené tři hodiny uběhly jako voda a nastal čas návratu. Po cestě pěšky, autobusem, tramvají a vlakem jsme dorazili zpět do Nové Paky bohatší o zajímavé zážitky.

Kdyby tento pobyt nebyl vyhraný v soutěži (a tedy vlastně zdarma), stál by celou třídu 40 000 korun, za takovýchto podmínek by se však nikdy neuskutečnil.

Mgr. Tomáš Dočekal