Pátým kolem skončila základní část 19. ročníku Přírodovědné ligy. Po sečtení výsledků je před finálovým soubojem v čele pořadí vítěz posledních tří ročníků Kryštof Vitvar ze septimy, na 2. místě je Veronika Janků z kvinty a ze 3. místa postoupil do finále Martin Kalenský z tercie, který je v čele kategorie Junior.

Finále – tradiční Přírodovědná liga mistrů – proběhne 15. března a postoupili do něj dále Tereza Tegelová (kvarta), Hana Ježková (1.G), Tereza Kyselová (sexta), Filip Špicar (tercie), Ondřej Kosina (sekunda), Eliška Poláková (sexta), Pavlína Bílková (1.G), Kateřina Hylmarová (tercie), Nikola Klazarová (1.G), Eliška Horáková (sekunda), Žaneta Prausová (kvarta) a Martin Dočekal (kvarta). To je 15 nejúspěšnějších účastníků Přírodovědné ligy.

Úspěšnou řešitelkou letošního ročníku je i Kateřina Rybová (prima). Dalších 13 soutěžících splnilo bodový limit pro účast na exkurzi na letecký simulátor ve firmě inAero, s.r.o. v Praze, která proběhne 10. května.

Pátým kolem Přírodovědné ligy se také uzavřel 2. ročník Přírodovědného dvojboje. V této soutěži, určené třídám od tercie po sextu a také 1.G a 2.G, se sčítají výsledky podzimního Přírodovědného klokana a základní části Přírodovědné ligy. Konečné pořadí dvojboje suverénně ovládl Martin Kalenský z tercie, na druhém místě skončil díky vyrovnaným výkonům Martin Dočekal z kvarty a bronzovou příčku si odnáší Eliška Poláková ze sexty. Úspěšným účastníkům dvojboje blahopřejeme a všem finalistům Přírodovědné ligy držíme palce v závěrečném klání.

Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy

Kompletní výsledky Přírodovědné ligy a Přírodovědného dvojboje viz https://gymnp.cz/newpl/celkove-poradi-prirodovedne-ligy-2022-2023-po-5-kole-a-konecne-poradi-prirodovedneho-dvojboje/