Konec školního roku bez výletu je jako jíst dort bez polevy. Prostě nic moc. Naštěstí ani kvinta (stejně jako ostatní třídy naší školy) letos nic takového nezažila. 

Jeli jsme do Příchovic u Kořenova (předěl Jizerských hor a Krkonoš) na dvoudenní výlet s plánem věnovat se pěší turistice a navštívit muzeum a rozhlednu Járy Cimrmana. Věrni koníčku zastupujícího třídního učitele Josefa Křečka někteří doufali, že si tím nakloní svého fyzikáře před závěrečným testem. 

Pro cestování jsme zvolili železnici. Nutno říct, že jsme měli štěstí na příjemné průvodčí i spolucestující. Během cesty jsme s nimi klábosili, někteří dokonce společně zpívali a při loučení si nadšeně mávali. Taky jsme si mohli trochu dělat legraci z našeho padesát jedna kilometrů dlouhého (spíše však krátkého) dobrodružství stráveného ve čtyřech různých vlacích. 

Penzion Poezie v Příchovicích všem doporučujeme pro jeho umístění, služby i příznivou cenu. Navíc svým pobytem přispějete Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR.

Myslím, že jsme si potvrdili, že i kousek od domova může být krásně.