V uplynulém týdnu skončilo 4. kolo 18. ročníku Přírodovědné ligy. V biologickém kole, jehož tématem byla příroda Austrálie, výrazně uspěli především soutěžící z kategorie Junior a také z kvinty. Vůbec nejlepšího výsledku dosáhl Martin Kalenský ze sekundy, který se tak posunul na 3. místo absolutního pořadí a uhájil 1. místo v kategorii Junior. Druhý nejlepší výsledek v tomto kole dosáhl Kryštof Vitvar z kvinty, který si tak upevnil své postavení v čele soutěže. Zdatně si vedla i jeho spolužačka Tereza Kyselová, která tak figuruje s nevelkým odstupem na 2. místě absolutního pořadí.

V nově vytvořené soutěži Přírodovědný dvojboj, která je složena z výsledků Přírodovědné ligy a Přírodovědného klokana, má již nedostižný náskok Kryštof Vitvar, který je tak historicky prvním vítězem této soutěže. O další pozice se však ještě svede tuhý boj, mezi druhým a pátým místem je zanedbatelný rozdíl pouhých 12 bodů. Na druhém místě aktuálně najdeme Veroniku Janků z kvarty a na místě třetím Matěje Choutku ze sexty.

Stále probíhá (až do 31. 1. 2022) Dlouhodobá praktická úloha Přírodovědné ligy, poslední kolo základní části ligy začne v den s magickým datem 2. 2. 2022. Po tomto kole budeme znát 15 finalistů Přírodovědné ligy a kompletní pořadí Přírodovědného dvojboje.

Kompletní průběžné pořadí obou soutěží najdete na https://gymnp.cz/newpl/celkove-poradi-prirodovedne-ligy-2021-2022-a-prirodovedneho-dvojboje-po-4-kole-pl/ .