Milí žáci a rodiče, z hygienických důvodů  opět v letošním školním roce prosíme každého žáka, aby měl nezbytné výtvarné věci a pomůcky vlastní. Výhodou kromě bezpečnosti při jejich užívání je to, že potřeby na VV vám při dobrém zacházení vydrží ještě určitě i následující školní rok. Možná dokonce vše z loňského roku máte, tak že doplníte jen to, co jste během školního roku a distanční výuky spotřebovali.
K nutným pomůckám každého žáka budou kromě tužek, gumy, ořezávátka, lahvičky černé tuše, nůžek, lepidla v tubě, tekutého lepidla Herkules, nejlépe 250 g, pravítka, alespoň tří štětců a černého fixu patřit i barvy. Pastelky nemusí být nutně značky Progresso, ale dle naší zkušenosti vydrží nejdéle a mají měkký a kvalitní pigment. Hodí se vám i malé voskovky. Kromě anilínových barev (vodovky prosím ne) je to sada základních akrylových barev (počet barev- šest a více, dle vašeho uvážení a možností). Kdo potřebuje zpracovat tempery, může jimi tyto akrylové barvy nahradit, ale kvalita je nesrovnatelná (horší) a cena takřka stejná.
Výše popsané potřeby najdete na přiložené fotografii.
Všechny své výtvarné potřeby si prosím výrazně označte nebo podepište a v sáčku nebo v tašce si je nechávejte ve své šatní skříňce. Budete je potřebovat pouze 1x týdně a tak není problém si je tam před hodinou o přestávce vyzvednout.

Kromě tohoto Vás škola a Spolek rodičů výrazně finančně podpoří! Kromě velkých akrylových barev, které doplní vlastní barvy žáků, to budou pro všechny na celý školní rok čtvrtky a barevné papíry. Dále keramická hlína a glazury, tiskařské barvy a barvy na textil, tavné pistole a náplně do nich, rydla na linoryt a další drobný výtvarný materiál do spotřeby. Učebna výtvarné výchovy dostane také v říjnu nové ubrusy, zakoupíme i několik ochranných zástěr.
Všechny potřebné pomůcky si hlavně prosím označte výrazně svým jménem a uložte v sáčku do své šatní skříňky.
PS. Tužka je nejlepší Progresso 6 nebo 8B, tři štětce- širší plochý, slabý a silnější kulatý…..Žákům se také hodí vlastní hadřík a houbička.

Děkujeme A OPRAVDU MOC SE NA VÁS TĚŠÍME !!!! 🙂