Když jsem před 10 lety poprvé přihlásil naši školu do soutěže Bobřík informatiky, nečekal jsem, že se podaří tuto mezinárodní soutěž každý rok u nás zopakovat. Vždyť v 1. roce soutěžilo za školu jen 31 soutěžících, 15 jich bylo úspěšných. Po 10 letech se počet soutěžích 5x zvýšil (konkrétně na 149), úspěšných pak bylo 59 žáků. I celkový počet účastníku v celé soutěži rapidně roste, letos jich bylo bezmála 217 000, což je o 493 % vyšší číslo, než před 10 lety!

Více k statistice soutěže najdete zde.

Mezi 10. až 20. listopadem jsme zapojili ve 4 kategoriích prakticky všechny žáky a žákyně z primy, sekundy, tercie a 1. A, z ostatních tříd to pak byli dobrovolní účastníci, kteří chtěli pokořit úspěšného řešitele. Úspěšný řešitel je ten, který získá min. 120 b. z max. 192 b.

Nejúspěšnějším soutěžícím se stal Jan Kapucián z tercie (kategorie Kadet) s maximálním počtem bodů, a tak se právem řadí mezi top v rámci své kategorie a celé republiky.

K dalším velmi úspěšným řešitelům patří:

  • Jiří Žalský z primy (kategorie Benjamin, 185 b.)
  • Ludvík Novák z tercie (kategorie Kadet, 177 b.)
  • Tobiáš Kraus z kvarty (kategorie Junior, 172 b.), celkově 58. v republice z 38 804 soutěžících
  • Tomáš Typlt z oktávy (kategorie Senior, 171 b.), celkově 290. v republice z 11 802 soutěžících
  • Matyáš Balda, Eva Coganová, Filip Holub, Tereza Rosová, Jonáš Morávek z primy (kategorie Benjamin, všichni 169 b.)
  • Julie Hylmarová ze sekundy (kategorie Kadet, 165 b.)

Nejúspěšnější třídou ve škole se stala tercie, kde z 25 soutěžících bylo hned 17 úspěšných, hned za zády jim dýchá třída prima, zde bylo o jednoho úspěšného méně.

Soutěžící v kategorii Senior navíc mohli soutěžit o postup do ústředního krajského kola. Mezi postupujícími patří Tomáš Typlt, který bude bojovat o kvalitní výsledek a umístění 1. února 2024 na SŠ PVC Dobruška.

Naši soutěžící byli z tříd I., II., III., IV., V., VI., VII., VIII., 1. G, 2. G, 3. G a 1. A.

Mapička soutěže

Naši školu naleznete klikem do mapky…

Fotogalerie soutěže

Fotogalerii soutěže naleznete klikem na obrázek…

Na závěr…

Úspěšným řešitelům moc blahopřeji k dosaženému výsledku a za reprezentaci naší školy. Všem úspěšným i neúspěšným řešitelům děkuji za účast a budu se těšit na další v pořadí již 17. ročník (u nás již po 11.), konaný v listopadu roku 2024.

Držme palce postupujícímu do ústředního kola!

Mgr. Michal Malý

https://www.ibobr.cz/