Ve středu 1. 11. 2023 se na naší škole konalo oblastní kolo mistrovství školních týmů v piškvorkách, tedy soutěže pIšQworky 2023. Akci pořádal spolek Student Cyber Games, konkrétně na naši školu zavítal Štěpán Folprecht. S organizací mu vydatně pomáhaly dvě studentky 4. G – Adéla Vágenknechtová a Aneta Brendlová.

Turnaj proběhl ve dvou kategoriích – pro základní školy (ZŠ), kde tým tvoří tři hráči a střední školy (SŠ), kde jsou týmy pětičlenné. V každé z kategorií měla naše škola čtyři zástupce, základoškolských týmů bylo na turnaji celkem 10, středoškolských pak 11.

V kategorii ZŠ se náš tým Jen jedny brejle ve složení Martin Kalenský, Antonín Šolc a Vít Daníček umístil na třetím místě a zajistil si tak postup do krajského kola.

V kategorii středních škol dominoval tým die Irrtümer složený z žáků 3. G (Jakub Soviar, Radek Vojtíšek, Jakub Neuwirth, Jindřich Horáček, Jiří Kovář), který ve finále porazil odvěkého soupeře z Hořic a vybojoval tak krásné první místo a samozřejmě i účast v krajském kole.

Oficiální článek o turnaji na webu soutěže si můžete přečíst v následujícím odkazu:

https://pisqworky.cz/reporty/3064-die-irrtumer-znicil-paku

Tomáš Dočekal