Ve dnech 15. a 16. 6. 2023 jsme se vydali na náš první školní výlet na gymnáziu. S paní učitelkou třídní: Martinou Daníčkovou a se zastupující paní učitelkou Štěpánkou Hetfleischovou.

První den 15.6. jsme navštívili Liberec. Jeli jsme vlakem v 7:21 a potom jsme se v Liberci přesunovali pěšky nebo tramvají. Nejdříve jsme vyrazili do Jump arény, kde jsme byli poučeni o pravidlech a také jsme dostali instruktora. V Jump aréně jsme dostali protiskluzové ponožky, abychom mohli skákat.  Byly zde různé trampolíny, překážky, molitanové kostky, trampolína s basketbalovým košem nebo na vybíjenou atd. V Jump aréně jsme strávili asi hodinu a moc jsme si to užili. Poté jsme měli rozchod v centru města, mohli jsme se jít podívat do obchodního centra, navštívit Mac Donald nebo KFC nebo se jít projít…

Po dobrém obědě jsme se tramvají přesunuli do ZOO, kterou jsme si mohli sami prohlédnout. Zaujaly nás např. zebry nebo pandy červené. V Zoo jsme také trochu zmokli, ale jinak bylo celý den krásně.

Druhý den jsme jeli opět vlakem, tentokrát na Malou Skálu. Měli jsme naplánovanou trasu na Besedické skály a vyhlídky. Takže jsme chodili, povídali jsme si a na jedné z vyhlídek jsme udělali třídní foto a mohli jsme se nasvačit.

A protože jsme šli docela rychle, tak jsme měli ještě rozchod v obci. Někdo šel na zmrzlinu, někdo si šel koupit suvenýry a někdo šel třeba fotit a točit vlaky.

A to je konec našich dvou krásných výletů, moc děkujeme paním učitelkám a těšíme se na další výlety.

Aneta Zahradníková