Začátkem posledního školního týdne se třída sekunda v doprovodu Veroniky Kolátorové a Pavlíny Kuželové vydala dobýt Malou Skálu, řeku Jizeru a přilehlé skalní útvary.

Pro cestu jsme zvolili železnici, a protože mezi sebou máme šotouše Víťu, proběhl přesun na místo pobytu bez potíží. Po příjezdu do kempu Ostrov jsme postavili stany, zaplnili společnou ledničku buřty na večerní oheň a vydali se splout řeku Jizeru na raftech. Přestože Jizera není žádný divoký tok, bylo nám místy dost “horko”, což hravě napravilo cákání vody našimi “piráty”. Cestu po řece jsme si zpříjemnili koupáním, házením žabek a sběrem zelených řas.

V Dolánkách jsme naše koráby předali jiným pirátům a vydali se na cestu zpět do Malé Skály, tentokrát na koloběžkách. Cestou jsme se zastavili v restauraci Zrcadlová Koza, kde jsme měli zajištěnou svačinku v podobě bramborové kaše s řízkem. Hladoví piráti vše zhltli a jelo se dál. Po návratu do kempu nás čekala nekonečná fronta na sprchy, společenské hry, večerní táborák a ohňová show v podání Kryštofa Kavána.

Druhý den dopoledne jsme vyrazili do místních skal. Pohled na Maloskalsko z vyhlídky Panteon stál za to převýšení, které jsme museli překonat. Pak už následovalo balení a cesta domů vlakem.

Výlet to byl prostě skvělý! Počasí nám přálo, majitel kempu a zaměstnanci půjčovny raftů a koloběžek byli opravdu ochotní a moc milí, děkujeme. Tak AHOOOJ!

Veronika Kolátorová a třída sekunda