V uplynulých týdnech proběhlo 4. kolo Přírodovědné ligy a také skončila dlouhodobá úloha. Po sečtení výsledků vede peloton 36 soutěžících Martin Kalenský z tercie, který je také již jistým vítězem Přírodovědného dvojboje, složeného z Přírodovědného klokana a základní části Přírodovědné ligy. Na druhém místě v Přírodovědné lize je Veronika Janků z kvinty, kterou najdeme současně na 3. místě aktuální tabulky Přírodovědného dvojboje (druhý je díky výbornému výsledku v Klokanovi Martin Dočekal z kvarty. Vítěz posledních tří ročníků Přírodovědné ligy Kryštof Vitvar je s nevelkým bodovým odstupem na 3. místě ligového pořadí. Závěr letošního soutěžního ročníku tak slibuje opravdu dramatický souboj.

V kategorii Junior Přírodovědné ligy je za Martinem Kalenským na 2. místě Tereza Tegelová z kvarty a na 3. místě Filip Špicar z tercie.

Podrobné výsledky viz https://gymnp.cz/newpl/celkove-poradi-prirodovedne-ligy-a-prirodovedneho-dvojboje-2022-2023-po-4-kole-pl/ .

Teď je před námi zimní ligová přestávka a soutěž se znovu rozběhne 8. února 2023 pátým kolem, tedy posledním kolem základní části. Po něm budeme znát 15 účastníků finále – Přírodovědné ligy mistrů.

RNDr. Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy