Na mnoha školách v celém Česku proběhla ve středu 12. 10. 2022 již tradiční soutěž Přírodovědný klokan. Během 40 minut vyplňovali soutěžící test s 24 otázkami z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí.

Na naší škole se soutěže zúčastnilo celkem 62 žáků, z toho 29 v kategorii Kadet (8. a 9. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a 33 v kategorii Junior (1. a 2. ročníky SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Za zaznamenání stojí skutečnost, že ze tříd tercie, kvarty, kvinty, sexty, 1. G a 2.G se zúčastnilo 39,5 % všech žáků těchto tříd.

Po sečtení výsledků se vítězem kategorie Kadet stal Martin Kalenský z tercie vynikajícím výkonem 95 bodů ze 120 možných. Jde o jeden z nejlepších výkonů historie Klokana na naší škole a Martin bude určitě hodně vysoko v pořadí okresu Jičín i Královéhradeckého kraje. Na tyto výsledky si však budeme muset přibližně měsíc počkat. Velmi pěkný výsledek zaznamenala i Marie Foltýnová z kvarty, 79 bodů by v mnohých předchozích soutěžních ročnících stačilo na pohodové vítězství. Třetí místo vybojoval Martin Dočekal z kvarty výkonem 73 bodů.

Kategorii Junior vyhrál s přehledem Matěj Fišera z kvinty se 72 body, pomyslné stříbro vybojoval pro 2.G František Hörst (57 bodů) a o třetí místo se podělili Eliška Poláková ze sexty a Radek Vojtíšek ze 2. G s 53 body.

Kompletní pořadí deseti nejlepších soutěžících v obou kategoriích, zadání soutěžních otázek a správné odpovědi najdete v přílohách tohoto článku.

Všem soutěžícím děkuje pořádající předmětová komise fyziky za účast, bojovnost, snahu a velmi pěkné výkony a blahopřeje k dosaženým výsledkům.