V minulém týdnu se zájemci z osmiletého i čtyřletého gymnázia, společně s žákyněmi pedagogické školy zúčastnili čtyřdenního zájezdu do nedalekého Švýcarska.

Za krásnou tamní přírodou jsme odjížděli v neděli ve 21:00 od budovy školy. Jelikož byl        o tuto akci vedenou p. učitelkami M. Daníčkovou, J. Vaškovou, M. Vaškovou, J. Dubnovou a Š. Hetfleischovou opravdu velký zájem, na cestu se vydaly dva zaplněné autobusy. 

Cesta přes noc utekla díky potřebnému spánku rychleji a za úsvitu nás čekal krásný pohled na Bodamské jezero. Následně jsme navštívili Kostnici, kde byl roku 1415 upálen Jan Hus (ale to jistě všichni víte). V dopoledních hodinách jsme navštívili vodopády na Rýnu, které jsme měli na dosah ruky. Odpolední mlsání proběhlo v čokoládovně Lindt, kde jsme ochutnali výbornou místní čokoládu a nakoupili první dárky pro rodiny. Ve večerních hodinách jsme dorazili do Lucernu, který nám poskytl nocleh na naši první noc. 

Následující den jsme hned časně ráno vyrazili na horu Rigi, na jejíž vrchol nás dopravila nejstarší ozubnicová železnice. Rigi je proslulá krásným výhledem do okolních kantonů, nám se bohužel nepoštěstilo a mohli jsme si v mléčné mlze zahrát tak akorát na schovávanou. Dovolím si tvrdit, že náladu nám zlepšila ochutnávka místního sýru Emmentál společně s prohlídkou a nádherným zobrazením jeho výroby. Aby těch dobrot nebylo málo, následovala další dávka sladkostí v podobě typických švýcarských sušenek značky Kambly. Po rušném dni nás čekal přesun do francouzské části Ženevy, kde si většina z nás mohla konečně zavolat s nejbližšími a využít evropská data.

Třetí den byl ve znamení měst a muzeí, někdo se zamiloval do Freddieho a celé kapely Queen, jiní našli zalíbení v rozsáhlém Olympijském muzeu. Procházka a pobyt ve večerní Ženevě byly krásným zakončením třetího dne. 

Poslední den byl opět velmi nabitý. Náš program začínal v Interlakenu, ze kterého jsme vyjeli lanovkou na vrchol Harder Kulm. Odtud jsme se mohli kochat úžasnými výhledy, vysokými horami a křišťálovou vodou v údolí. Následovala krátká zastávka u vodopádů        a naše cesta pokračovala směr Grindelwald, kde proběhly poslední nákupy suvenýrů i jídla   na očekávanou cestu.

V pátek jsme se všichni spokojení, ale vyčerpaní vrátili v ranních hodinách do Nové Paky.

Nicol Honců, 4.A