Ani letos na podzim nebude chybět Energetická olympiáda, která je určena studentům středních škol a gymnázií. Letos se bude konat již popáté a budeme rádi, pokud se jí opět zúčastníte. I letos mají studenti šanci vyhrát 50 000 Kč, možnost přijetí na VŠ bez přijímaček a spoustu zajímavých cen (mezi cenami se objeví například rozkládací přenosný solární panel s regulátorem, nebo bezdrátová sluchátka).

Registrovat se můžete na tomto linku – https://enol.cz/registraceA to až do 6. 10. 2022. Jak týmy, tak učitelé musí provést novou registraci. Z jedné školy se může účastnit více týmů a počet členů v týmů je stejný jako v předešlých letech (max. tři studenti). 

Školní kolo kolo proběhne dne 14. 10. 2022 a finále je plánované na FEL ČVUT ve dnech 3. – 4. 11. 2022. Ze školního kola postoupí 25 nejlepších. 

Soutěž začíná 14. října v 9:00. Je nutné, aby studenti v tuto chvíli byli připraveni u svého počítače a byli přihlášeni ve svém profilu pomocí přihlašovacího jména a hesla, které vyplnili a byly jim zaslány při registraci. Jestliže by se některý člen týmu nemohl soutěže zúčastnit, je možné ho kdykoli před začátkem soutěže v profilu týmu vyměnit za nového soutěžícího. Také není podmínkou, aby soutěžily tříčlenné týmy, jedná se o maximální možný počet členů. Když se budou chtít zúčastnit studenti z nižších ročníků, je to také možné, 3. a 4. ročník je jen doporučený.

Ve chvíli, kdy studenti vstoupí do soutěže, začne se jim odpočítávat celkový čas. Není možné, aby byli přihlášeni zároveň na více zařízeních. Pokud by nastaly technické komplikace, stačí se přihlásit na jiném počítači, kde jsou pod profilem týmu automaticky uloženy dosavadní zodpovězené odpovědi. Proto je vhodné mít k dispozici přístup k náhradnímu počítači a předem zkontrolovat, zda funguje internet. Na vyhledávání informací mohou studenti využívat více počítačů/zařízení. Na soutěžní otázku existuje vždy 1 správná odpověď ze 3 možností. Test bude uzavřen ve 12:00 hod. Jestliže soutěžící odpoví na všechny otázky dříve, je výhodné z testu odejít. Budou tak mít kratší dobu zpracování a v případě, že bude mít více týmů stejný počet bodů, bude rozhodovat právě celkový čas zpracování.

Ve 12:00 se objeví výsledky testu a celkové pořadí týmu

Finálové kolo se koná 3. – 4. listopadu v Praze. I letos na vítěze čekají zajímavé ceny. Na vítězný tým čeká výhra ve výši 50 000 Kč, druhý nejúspěšnější tým si odnese 20 000 Kč a třetí tým v pořadí se bude radovat z odměny 10 000 Kč. Úspěšní finalisté se mohou těšit i na řadu zajímavých věcných cen a v neposlední řadě první tři týmy i na možnost dostat se na jakýkoliv bakalářský program na FEL ČVUT v Praze a na bakalářský program Silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika (BPC-SEE) na FEKT VUT v Brně bez přijímacích zkoušek. Účast v olympiádě je významně ohodnocena bonusovými body při sestavování pořadí uchazečů pro studijní programy FEI VŠB-TUO (Elektroenergetika, Projektování elektrických systémů a technologií).

Případnou registraci do soutěže nahlaste RNDr. Josefu Křečkovi do kabinetu č. 16 nebo na mail josef.krecek@gymnp.cz .

Propagační video k Energetické olympiádě: https://www.youtube.com/watch?v=BQVkn2stC4M