Ve středu 20. března se na okresní kolo Fyzikální olympiády kategorií E a F, konaném na Zemědělské akademii a gymnáziu v Hořicích, vydala historicky nejpočetnější výprava naší školy. Ta čítala celkem 7 soutěžících z kvarty (kategorie E) a jednoho z tercie (kategorie F). Bohužel nám chyběl pro nemoc suverénní vítěz školního kola v kategorii E Michal Dočekal. I bez našeho největšího esa se však naši borci neztratili.

V kategorii E obsadila dělené 1. – 2. místo (spolu se soutěžícím hořického gymnázia) Hana Fialová, která zvítězila již loni v okresním kole nižší kategorie F. Letošní výsledek je však cennější, protože byl dosažen ve výrazně početnější konkurenci. Na 3. místě pak skončil Martin Kalenský. Hanka i Martin splnili bodový limit, stali se úspěšnými řešiteli a postoupili tak do krajského kola, které proběhne 11. dubna v Hradci Králové. Dalším našim kvartánům se již tak nedařilo, nicméně umístění na 4. – 8. místě v okrese nejsou k zahození.

V kategorii F obsadil tercián Jan Kapucián sice „až“ 5. místo, nicméně bodovým ziskem se stal úspěšným řešitelem nejvyššího možného kola, které v této kategorii existuje.

A to ještě není v letošní Fyzikální olympiádě naše poslední slovo. V době vzniku tohoto článku máme již postupující do krajského kola kategorie C (sexta), nadějně to vypadá i v kategorii D (kvinta) a své zástupce budeme určitě mít i v okresním kole kategorie G (sekunda).

Všem našim fyzikálním olympionikům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za reprezentaci naší školy v této nelehké soutěži.

EDIT 28. 3. 2024: Do krajského kola Fyzikální olympiády postupují v kategorii C Matyáš Martinec a Veronika Janků (oba sexta) a v kategorii D Madlen Hanušová (kvinta).

RNDR. Josef Křeček, předmětová komise fyziky

.