Ve středu 11. 10. 2023 proběhl 18. ročník celostátní soutěže Přírodovědný klokan, v níž účastníci podstupují čtyřicetiminutový písemný test s 24 otázkami z fyziky, chemie, zeměpisu, biologie, a matematiky a všeobecných znalostí. Soutěže se tradičně v hojném počtu zúčastnili i žáci naší školy a výsledky jsou letos mimořádně pěkné. V obou kategoriích obhájili prvenství loňští vítězové, avšak výrazně si vylepšili skóre.

V kategorii Kadet (tercie, kvarta) přesvědčivě zvítězil Martin Kalenský z kvarty vynikajícím výkonem 104 bodů (loni 95), na 2. místě se umístil Michal Dočekal s 83 body a třetí skončil Matěj Kracík (69 bodů). Také soutěžící na 2. a 3. místě jsou z kvarty. V kategorii soutěžilo 16 žáků.

V kategorii Junior (kvinta, 1. G, sexta, 2.G) s velkou převahou dominoval Matěj Fišera ze sexty, který se z loňských 72 zlepšil až na fantastických 109 bodů! Z 24 otázek správně zodpověděl hned 22. Lepší výkon, než stačil loni na vítězství, zaznamenali i Nikola Holubová (78 bodů) a Matyáš Martinec (76 bodů). Pomyslné stupně vítězů tak celé obsadila sexta. Účastníků kategorie Junior bylo 29.

Vítězové obou kategorií vytvořili školní rekordy! Nyní budou výkony našich borců porovnány s výkony soutěžících v okrese, kraji a celém Česku a skóre našich vítězů budou určitě stačit na……pssst, raději to nezakřikněme:).

Kompletní výsledky nejlepších deseti soutěžících v obou kategoriích najdete v příloze tohoto článku. Pokud si chcete letošního Klokana vyzkoušet nanečisto, najdete v dalších přílohách i zadání obou kategorií a správné odpovědi.